Susisiekite: +3706 900 3000

Tinklapyje www.enternet.lt naudojami slapukai (cookies). Jei sutinkate su slapukų naudojimu, spauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos apie slapukų naudojimą rasite čia: Privatumo politika.

Sutinku

Duomenų neliečiamumas

Internetas užima labai svarbią poziciją beveik kiekvieno iš mūsų gyvenime. Kasdien jame ko nors ieškome, sužinome naujienas, domimės tam tikrais dalykais, daugeliui internetas jau ne tik laiko leidimo priemonė, informacijos šaltinis, tačiau ir nuo darbo neatsiejamas įrankis. Informacijos srautas internete yra didžiulis, dinamiškas ir nuolat augantis (tai sąlygoja naujų svetainių kūrimasis, Seo paslaugos, tinklaraščių populiarėjimas ir kt.). Naršydami internete, vartotojai tiesiogiai arba netiesiogiai dalijasi savo asmeniniais duomenimis. Pavyzdžiui, jei registruojatės tam tikroje svetainėje – Jūs turite palikti duomenis apie save, Jūsų kompiuteris visur palieka savo duomenis, t. y. savo IP adresą. Itin populiarūs socialiniai tinklai „sugeria“ ne tik duomenis apie Jus, tačiau dar ir daug kitų gyvenimo faktų, kuriuos Jūs paviešinate savo pasisakymais, komentarais, nuotraukomis, video ir pan. Taigi, kiekvienas – sąmoningai ar ne – palieka savo asmeninius duomenis internete. Ne visi naršantieji internete žino, koks svarbus duomenų neliečiamumas.
Visoms gyvenimo sritims sparčiai persikeliant į internetą, dar nėra suvokiama, kiek grėsmių čia tyko ir kad neapsaugoti duomenys gali sukelti labai skaudžių pasekmių.
Duomenų neliečiamumo neužtikrinimas sudaro puikias sąlygas darbuotis įvairiems apgavikams ir blogų ketinimų vediniems asmenims.
Internetas, socialiniai tinklai, tinklaraščiai, straipsnių katalogai, sulaukiantys itin daug naršytojų (tai sąlygoja kokybiškai teikiamos Seo paslaugos), pašėlusiais tempais kaupia asmenų duomenis, todėl tikslinga rūpintis savo duomenų neliečiamumu ir apsauga.
Kyla klausimas, kaip gi apsaugoti savo asmeninius duomenis internete, užtikrinti duomenų neliečiamumą? Pirmiausiai siūloma dėmesio skirti slaptažodžiui: sugalvoti jį sudėtingesnį, panaudoti didžiųjų raidžių, panaudoti kelias frazes, dažniau keisti slaptažodį, nenaudoti to paties slaptažodžio visose paskyrose. Taip pat siūloma nežiūrėti abejingai į saugumo klausimus. Neretai saugumo klausimas nepasirenkamas ar nesugalvojamas. Tačiau jų svarba ne ką mažesnė negu slaptažodžių. Registruojantis įvairiose svetainėse tikslinga pateikti ne savo nuolatinį elektroninio pašto adresą, tačiau tam susikurti atskirą, kuriuo paprastai nesinaudosite. Taip padidinsite savo duomenų, esančių Jūsų naudojamame elektroniniame pašte, saugumą.
Jungdamiesi prie bevielio interneto ar naudodamiesi interneto kavinių paslaugomis, atsijunkite nuo autorizacijos reikalaujančių svetainių ne uždarydami langą, o paspausdami mygtuką „Atsijungti“. Jokiu būdu neišsaugokite savo prisijungimo informacijos, o baigę naudotis internetu, ištrinkite savo naršymo istoriją.
Jau džiaugiatės augančiais svetainės lankytojų srautais ir kylančiu prekių ar paslaugų pardavimu? Puiku, tačiau reikėtų nepamiršti, kad seo paslaugos negali būti nutraukiamos vos pajutus svetainės reitingų kilimą, antraip jis liausis ir svetainė ne tik nustos kilusi, tačiau gali nutikti netgi atvirkščiai ir paieškos sistemoje ji ims kristi. Tai tęstinis procesas, kurio verčiau staiga nenutraukti, jei nenorite prarasti pozicijų.

Google map