Kuo SEO yra naudingas tinklalapiams?Kuo yra naudingas seo?

seo kaina
Jau senokai praėjo laikai, kai prisireikus kokios nors paslaugos ar prekės, pirmiausia atsiversdavome skelbimų skiltį laikraštyje. Galbūt daug kas laikraščių išvis nebeskaito, o visos reikalingos informacijos ieškome internete. Vesdami reikiamus žodžius į paieškos laukelį ir akimirksniu išvysdami rezultatus ne visada susimąstome, kiek daug darbo kažkas įdeda, kad ta informacija mus taip lengvai pasiektų.

Norint, kad reklama neštų ir naudą, prieš daugelį metų žmonės skelbimus dėjo į laikraščius, žurnalus, televiziją. Tačiau šie laikai praėjo, o dabar yra laikas inovacijoms – reklamai internete. SEO – paieškos optimizavimas internete. Kalbant paprasčiau, SEO paslaugos suteikia Jums galimybę būti pirmiems paieškoje pagal raktinius žodžius tokiose naršyklėse kaip Google, Bing ar Yahoo. Tačiau vienas, bet labai svarbus aspektas – priklauso nuo to, kaip atlikta ši funkcija. Jeigu į tai investuosite daugiau pinigų, negu investuoja Jūsų srities konkurentai, turėsite geresnį rezultatą – vesdami dažniausiai naudojamus raktažodžius susijusius su Jūsų internetiniu puslapiu, populiariose naršyklėse galite užimti aukštas vietas. O tai padės Jums pasiekti Jūsų norimą tikslą – prikviesti kuo didesnį klientų srautą.

Optimizavimas paieškos sistemoms jau senokai tapo neatsiejama internetinių puslapių kūrimo dalimi. Šią paslaugą teikia daugybė profesionalių įmonių, o internete apstu įvairių patarimų ir instrukcijų, kaip kuo efektyviau pasinaudoti šiuo metodu.

Kalbant paprastai, tai yra būdas savo internetinį puslapį ir jame pateikiamą informaciją padaryti lengviau prieinamą tokioms paieškos sistemoms kaip Google, Yahoo ar Bing.

Būtent raktažodžių pirmiausia ir ieško paieškos sistemos, atsijodamos atsitiktinai pavartotus žodžius.
Kuo profesionaliau ir sklandžiau atliktos SEO procedūros, tuo labiau tikėtina, kad internetinis puslapis atsidurs pirmajame paieškos rezultatų puslapyje. Taigi,  laimi abi pusės: vartotojas gali greičiau ir efektyviau surasti reikiamą informaciją, o internetinio puslapio kūrėjas – pasiekti tikslinę auditoriją.

Search Engine Optimization – tai tinklalapio sutvarkymas taip, kad jis užimtų aukštas pozicijas internetinėse paieškose ir taip pritrauktų lankytojų srautą. Aukštos pozicijos svetainei garantuoja ypač kokybišką lankytojų srautą, kuris ieško būtent Jūsų paslaugų ar prekių. Dėl to šis reklamos būdas yra efektyvesnis už kitus tradicinius reklamos būdus


Nuo ko priklauso SEO kaina?

seo kaina

SEO kaina apskaičiuojama vertinant bendrą darbų kiekį, kuris būtinas tam, kad tinklapis būtų sutvarkytas taip, jog būtų vienas iš stipriausių savo rinkos lyderių. Taip pat privalo būti įvertinti darbų kiekiai, kurie būtini tokios tinklapio pozicijos išlaikymui, t.y. nuolatos tobulinant tinklapį net ir po to, kai yra pasiektos TOP pozicijos paieškų sistemoje.

Pagrindiniai faktoriai, nuo kurių priklauso SEO kaina, yra šie:
- raktinių žodžių skaičius;
- tinklapio techninė būklė ir dabartinės pozicijos paieškų sistemoje;
- konkurentų tinklapių stiprumas ir laikotarpis, kiek laiko konkurentai dirba su savo tinklapių SEO;
- tinklapio istorija ir autoritetas bei žinomumas rinkoje.

Sudarant SEO biudžetą yra vertinami visi aukščiau paminėti faktoriai ir sudaromas darbų planas bei biudžetas, kurie būtini tam, kad būtų sudaroma galimybė tinklapiui pasiekti aukščiausias pozicijas.

Nors biudžetai yra unikaliai skaičiuojami kiekvienu atveju, labai dažnai SEO biudžetas neviršija kitų alternatyvių reklamos kanalų biudžetų.

Išlaidos paskirstomos mėnesio įmokomis, todėl tai yra kontroliuojamos ir lengvai planuojamos investicijos ne tik senam, tačiau ir naujai įkurtam verslui ar veiklai.

Norėdami sužinoti tikslų savo SEO biudžetą, kreipkitės ir mes sudarysime darbų bei investicijų planą.

 

Ar Google seo laiko spamu?

seo spamas

Šiandien SEO tekstai yra išplitę interneto platybėse. Tačiau nemažai daliai žmonių, kurie domisi jų nauda ir galimomis grėsmėmis, kyla klausimas – ar Google laiko tai spamu? Išanalizavus Google paieškos rezultatus, į šį klausimą galima atsakyti neigiamai.

Google paieškoje įvedus trumpinį „SEO“ yra pateikiami įvairūs pasiūlymai dėl tekstų ir straipsnių rašymo paslaugų, patarimai, kaip teisingai juos parašyti. Tačiau pats apibrėžimas nėra siejamas su spamu, t. y. šlamštu. Įvedus paieškoje „SEO SPAMAS“ Lietuvių kalba nėra rodomi jokie rezultatai, o anglų kalba surenkant „SEO SPAM“ taip pat nerandamos tiesioginės sąsajos.

Visgi, tyrinėjant SEO, kaip spamo, ir Google santykį atrandamas vienas, tačiau labai svarbus aspektas – tekstai ir straipsniai yra griežtai kontroliuojami Google bendrovės. Tai galėtų būti laikomas spamu tuo atveju, jeigu kūrėjas įdėtų į tekstą ar straipsnį taip vadinamų „spaminių nuorodų“. Tokiu atveju Google Spam atradimo sistema tiesiog pašalina puslapį iš paieškos sistemos, o kūrėjas gauna nuobaudą, kurios panaikinimo procesas yra pakankamai sudėtingas. Taigi reikėtų labai atsargiai ir atidžiai atrinkti nuorodas, naudojamas internetiniame puslapyje.

Atsakymas yra “NE”. Tai tiesiog padeda Jūsų svetainei pakilti į aukštesnes pozicijas pagal Jums reikalingas užklausas.

Google pirmiausia yra paieškos sistema ir stengiasi vartotojui pateikti kuo tikslesnę jo užklausą atitinkančią informaciją. Optimizacija pagerina svetainės pateikiamos informacijos atitikimą paieškos sistemų standartams. Mes nekeliame svetainės, prekiaujančios kosmetika pagal užklausą “sex” ar panašiai. Todėl seo tik padeda svetainei, pagal joje esantį turinį, atitikti Google standartus.


SEO išskirtinumas

seo išskirtinumas

Reklama internete, socialiniuose tinkluose bei populiariuose portaluose dažnai yra paremta reklaminių plotų nuomos principu. Dažniausiai lankytojo dėmesį bandoma pritraukti skambia fraze arba „akį traukiančiu” reklaminiu banner’iu ar gražiais vaizdais.

Tačiau toks reklamos būdas dažnai reikškia tai, kad lankytojas būna sudominamas tik trumpam, o jo pagrindinis susidomėjimo objektas yra ne produktas ar paslauga, o pats vaizdas, kurį jis mato.

Be to dažniausiai toks lankytojo dėmesio pritraukimas reiškia, kad lankytojas į portalą ar socialinį tinklą atėjo norėdamas praleisti ten savo laiką ar surasti reikiamos informacijos, todėl jam siūloma paslauga ar prekė tuo metu nėra reikalinga ar aktuali. Taigi dažniausias tokios reklamos rezultatas – lankytojo paspaudimas, kuris kainuoja, tačiau jis neatneša siekiamo rezultato – prekės ar paslaugos užsakymo.

SEO iš kitų internetinės reklamos būdų išsiskiria tuo, kad prekių ar paslaugų tuo metu ieško patys lankytojai, o Google jiems pateikia geriausių tos rinkos tinklapių sąrašą. Tai reiškia, kad lankytojui būtent tuo metu reikia tos perkės ar paslaugos ir jis yra pasiryžęs ją pirkti. Tai yra pagrindinis lankytojo tikslas, dėl kurio jis atėjo į Google sistemą ir jam belieka susirasti jam tinkamiausią pardavėją.

Būnant aukščiausiose Google pozicijose Jums nebereikia sudominti lankytojo Jūsų produktu ar paslauga. Šį poreikį lankytojas jau turi, o pagrindinis Jūsų tikslas- aiškiai pateikti informaciją, kad Jūsų siūloma paslauga ar produktas yra kokybiškas ir atitinka lankytojo poreikius.

Būtent ši SEO specifika lemia tai, kad SEO rodikliai yra vieni iš geriausių, lyginant pardavimų rezultatus. Žinoma šis rezultatas pasiekiamas tik tuo atveju, jei paslaugos ar prekės pardavėjas yra profesionalus bei gali kokybiškai aptarnauti į jo tinklapį atėjusį suinteresuotą lankytoją.


Kam reikalingas SEO?

seo reikalingumas

Jeigu prekė nereklamuojama ir niekam nežinoma, jos niekas nenupirks. Panaši taisyklė galioja ir interneto svetainei – neužtenka vien ją sukurti ir tikėtis, jog lankytojai ją atras savaime. Norint, kad tinklapis bei jame esanti informacija (paslaugų puslapiai, prekės ir pan.) būtų surandami lankytojų, reikia įdėti pastangų geros informacijos paruošimui bei atitikti SEO reikalavimus, pagal kuriuos paieškų sistemos skirsto tinklapių reitingus.

Be abejo pagrindinis SEO tikslas yra pasiekti kuo aukštesnes pozicijas, kurios leistų į tinklapį pritraukti tuos lankytojus, kurie ieško Jūsų paslaugų ar prekių. Tai yra tiesioginis pardavimų generavimo būdas. Tačiau SEO suteikia ir daugiau naudos, ne tik tiesioginius pardavimus.

Vienas iš pagrindinių SEO privalumų yra tas, kad SEO padeda populiarinti Jūsų prekės ženklą ar įmonės vardą net jeigu lankytojas ateina ir paslaugos ar produkto nenuperka. Per tą laiką, kurį jis praleidžia Jūsų tinklapyje, jis ne tik pamato logotipą, tačiau spėja susipažinti su papildoma informacija, kuri formuoja lankytojo nuomonę apie Jūsų prekinį ženklą bei jį populiarina.

Taip pat įmonės, kurios yra randamos aukščiausiose pozicijose, lankytojų yra vertinamos kaip rinkos lyderės ir atrodo patikimesnės. Tai formuoja lankytojo nuomonę ir yra didelis privalumas prieš konkurentus.

Kas trukdo SEO atlikimui?

seo atlikimas
Turite puikią interneto svetainę, bet nesulaukiate norimo kiekio apsilankymų? Norite pritraukti daugiau lankytojų? O gal tik susikūrėte savo elektroninę svetainę, bet nežinote kaip paversti ją konkurencinga? Jei bent į vieną iš šių klausimų atsakėte teigiamai, jums reikalingos optimizacijos paslaugos, kuras atlieka tikri šios srities specialistai.
Tačiau kaip ir kiekviename darbe gali atsirasti trukdžių. Kas gi trukdo?

Pirmiausiai tai trukdyti gali patirties bei žinių stoka, jei bandote optimizuoti savo svetainę patys. Nesakome, kad tai neįmanoma, tačiau neretai nutinka, kad tik sugaištama daug brangaus laiko, rezultato nepasiekiama ir galiausiai vis vien kreipiamasi į specialistus.

Atlikimui gali trukdyti ir neprofesionaliai parengta Jūsų svetainė. Vienas paprastų pavyzdžių – paslėpti raktiniai žodžiai. Pavyzdžiui, juodame fone juodos raidės. Lankytojas jų nemato, tačiau Google tokių metodų netoleruoja. Jūsų svetinė gali būti išmesta iš paieškos sistemos.

Paslaugoms gali trukdyti neatliktas SEO auditas arba nekokybiškai ir neprofesionaliai atliktas auditas. Būtent todėl būtina šiam procesui pasirinkti profesionalus ir džiaugtis rezultatais.

Nuo ko priklauso SEO pozicijos?

seo pozicijos
Gyvendami XXI amžiuje kasdien susiduriame su naujosiomis technologijomis, dėl kurių mūsų gyvenimas tampa lengvesnis. Norint susirasti reikiamą informaciją, užtenka tik pasinaudoti internetu, todėl savaime aišku, kad internetas tapo vienu iš pagrindinių reklamos šaltinių. Deja didėjanti paklausa nereiškia, jog nėra ir didelės pasiūlos, o konkuruoti su dideliu kiekiu konkurentų ne visada yra lengva.

SEO paslaugos šiais laikais jau nėra naujiena. Verslininkai, siekiantys didinti lankytojų srautus savo interneto svetainėse, investuoja į šias paslaugas.

O nuo ko gi priklauso pozicijos? Tikriausiai nereikia nė sakyti, kad darbo kokybę pirmiausiai lemia žmogiškųjų išteklių žinios ir įgūdžiai. Taip pat pozicijos priklauso nuo vidinės ir išorinės optimizacijos. Kitaip sakant, pozicijos priklauso nuo svetainės reitingo ir populiarumo. Šiuos du aspektus apsprendžia atgalinių nuorodų tinklas – nuorodų kiekis ir kokybė.

Svetainės kodai, programavimo ypatumai taip pat lemia svetainės pozicijas. Taigi, įtakos turi ir visa vidinė svetainės struktūra, programinio kodo atitikimas standartams, net svetainės sparta sąlygoja, kokiose pozicijose paieškos sistemoje atsidurs Jūsų svetainė.


Kam reikalingas SEO auditas?

seo auditas
„Kas iš to SEO audito?“ – skeptiškai klausiate, manydamas, kad ir pats puikiai susidorojate su visais sunkumais, iškylančiais tvarkant interneto svetainę. Vis dėlto smalsumo vedamas ieškote savo įmonės „Google“, įvesdamas su veikla susijusį žodį ar frazę, tačiau nusiviliate neradę jos tarp pirmųjų paieškos rezultatų, nerandate ir pirmojo puslapio apačioje.

Savąją aptinkate kažkelintame puslapyje ir tyliai sau pripažįstate, kad potencialūs klientai greičiausia pasirenka jūsų konkurentus, nes jiems neužtenka valios prisikasti iki nuorodos į jūsų teikiamas paslaugas pristatančią interneto svetainę. Nejučia iškyla klausimai, kodėl taip nutinka, ką darote negerai ir ką turėtumėte pakeisti, kad interneto platybėse išsiveržtumėte į viršų.

Pirmas žingsnis – nuodugniai ir kritiškai išanalizuoti interneto svetainę. Atlikę auditą, gaunate rekomendacijas, kokių priemonių turėtumėte imtis, ir ištaisyti klaidas. Tekstų turinys, antraštės, net ir metaduomenys taps kokybiški, tvarkingi, susieti su vykdoma veikla ir interneto puslapio paskirtimi susijusiais raktažodžiais, padėsiančiais paieškos sistemoms rasti jūsų tinklalapį. Sutvarkę aptiktas programinio kodo spragas užtikrinsite, kad kodas bus suprantamas paieškos sistemoms, o svetainė kilstelėta į pirmąsias pozicijas. Žinoma, labai padeda ir rinkos (po šiuo žodžiu slypi jūsų konkurentai) analizė – ji pasitarnaus padėdama optimizuoti interneto svetainę ir siekiant pralenkti savo varžovus paieškos rezultatų reitinge.

Trumpai tariant, SEO auditas – tiksli Jūsų elektroninės svetainės struktūros, turinio ir kitų rodiklių analizė, siekiant nustatyti jos atitikimą paieškos sistemų keliamiems reikalavimams.


SEO Populiarumas

seo populiarumas
Visame pasaulyje tai įgijo netikėtą mąstą. Tai tapo būdu ne tik reikšti savo nuomonę, mintis, bet ir kurti bendraminčių ratą. Tokiu būdu tai tampa socialiniu reiškiniu, kuris diktuoja ritmą, kryptis ir temas. Šiuolaikiniam žmogui tai yra būdas lengvai gauti koncentruotos informacijos, kurios jis ieško.

Savo konkretumu ir trumpumu SEO tekstai suprantami daugeliui skaitytojų. Patrauklumas atsiskleidžia kūrybiškume, kuriuo turėtų pasižymėti kiekvienas tekstas – mat būtent naujų žodžių, temų pateikimo kampas bei požiūris į aprašomus dalykus, kiekvieną tekstą daro originaliu ir todėl vertu skaitytojo dėmesio. Gal kitame ta pačia tame rašytame tekste, skaitytojas atras, ką nors naujo, ko nepaminėjo ankstesnis autorius?

Šiomis dienomis, kai 24 valandų per parą nebeužtenka, žmogaus dėmesys prie objekto išlaikomas vis trumpiau. Tik susikūrusios internetinės paieškos sistemos nebuvo itin efektyvios dėl paprastos priežasties – jos tiesiog surasdavo vartotojo įvestą žodį bet kokiuose kontekstuose, dažnai niekuo nesusijusiuose su ieškoma informacija. Norint to išvengti, buvo išvystyta raktažodžių sistema – turinį sudarantis kūrėjas paryškina ir paieškai prieinamesnius padaro esminius teksto žodžius. Dabar SEO procesai ištobulinti ir įgiję milžinišką populiarumą.


Seo darbai

seo darbai
Tikriausiai kiekvienas iš mūsų norėdamas įsigyti tam tikrą daiktą ar užsisakyti tam tikrą paslaugą užeina į „Google“ paieškos sistemą. Ši sistema išmeta daugybę puslapių, tačiau žmonės dažniausiai peržiūri tik pirmą paieškos sistemos puslapį visai nekreipdami dėmesio i kitus. SEO padeda užtikrinti, kad tam tikra svetainė paieškoje butų išmetama pirmame puslapyje ir užimtų kuo aukštesnę poziciją. Todėl verslininkai ir naudojasi, nes tai yra paprastas, pigus būdas padaryti savo internetinę svetainę matomą bei pritraukti daug klientų ir, be abejo, gauti daugiau pelno.

SEO darbai reikalauja patirties, kompetencijų. Optimizavimą galite atlikti ir patys, tačiau kokybiškas ir profesionalias paslaugas Jums suteiks tik kompetentingi specialistai, kurių esminė vizitinė kortelė – jau atlikti darbai.

SEO darbai labai naudingi klientui. Ir visiškai nesvarbu, ar tai yra veiklą vykdantis fizinis asmuo, ar juridinis, suteikia galimybę atsidurti pirmose paieškos sistemos pozicijose. O tai garantuoja didesnius lankytojų srautus, pasitikėjimą, gerą įvaizdį.


Per kiek laiko galima atlikti seo?

seo atlikimas

SEO reikalauja laiko, nes tinklapio kokybės, žinomumo ir reitingo auginimas yra sudėtingas procesas. Negana to būtina įvertinti tai, kad SEO yra tęstinis procesas, kuris neturi baigtinio taško, nes praktiškai bet kurį tinklapį įmanoma tobulinti beveik neribotai.

Žinoma, ir Google bei kitos paieškų sistemos nuolat atsinaujina, dėl to tinklapis taip pat turi būti pritaikomas ir atnaujinimas. Taigi niekada nebus to momento, kai SEO bus pabaigtas, todėl tikslingiausia skaičiuoti laiką, kuris reikalingas aukštų pozicijų pasiekimui.

Priklausomai nuo rinkos sudėtingumo, tinklapio kokybės, prekinio ženklo žinomumo ir kitų faktorių, pozicijas kai kuriose veiklos srityse įmanoma pasiekti per 2-3 mėnesius, o kai kuriose reikia ir metų ar net ilgesnio laikotarpio.

Taigi SEO nėra skirtas labai greito rezultato siekimui, tačiau tuo pačiu tai padeda išlaikyti paieškos kokybę, nes natūralioje Google paieškoje dažniausiai būna randamos tos įmonės, kurios gali investuoti į ilgalaikę ir kokybišką marketingo strategiją.


Seo versle

seo versle

Šiais laikais yra sunku įsivaizduoti verslo įmonę, kuri neturėtų savo tinklapio. Sparti technologijų plėtra lėmė tai, kad šiandien vystyti verslą galima ir neišeinant iš namų, tiesiog internete. Tačiau susikurti tinklapį yra tik pirmasis žingsnis, siekiant savo verslo tikslų. Labai svarbu, kad tinklapis būtų randamas ir prieinamas tiems žmonės, kurie yra potencialūs klientai. Būtent šį tikslą ir padeda pasiekti SEO.

Kalbant apie SEO naudą verslui, verta paminėti, kad tai padeda pritraukti ne tik daugiau potencialių klientų, tačiau ir verslo partnerių, padeda sudaryti teigiamą ir tvirtą įvaizdį apie įmonę tiekėjams ar kitiems partneriams.

Tiek potencialūs klientai, tiek ir partneriai puikiai supranta, kad norint būti pirmose Google paieškos pozicijose, reikia laiko bei pastangų. Aukščiausios pozicijos – tai Google bei visų lankytojų rekomendacija, kuri parodo, kad toje veiklos srityje įmonė yra ne tik žinoma, bet ir viena iš rinkos lyderių.


Seo rezultatai

seo rezultatai
Jei į „Google“ paiešką įvedęs Jūsų veiklos sferai tinkamus raktinius žodžius vartotojas ras Jūsų svetainę 2-ame ar 3-iame paieškos rezultatų puslapyje… Na, tai tikriausiai nežinantis, ko ieško vartotojas. Skubantis ir konkretus interneto naršytojas paspaus vieną pirmųjų paieškos rezultatų.

Rezultatų eiliškumas priklauso nuo to, kaip gerai Jūsų svetainė optimizuota paieškos sistemoms. Tai panašu į „Google AdWords“ reklamą; skirtumas tas, kad optimizavus svetainę paieškos rezultatuose nebus nurodyta, kad tai reklaminis skelbimas, į kurį ieškantieji patikimų rezultatų žvelgia įtariai ir neretai ignoruoja.

O kokie SEO rezultatai? Šį klausimą atgal užduos ne vienas direktorius ar vadybininkas paklaustas, ar jo svetainė optimizuota paieškos sistemoms. Search Engine Optimization yra būdas pritaikyti Jūsų svetainę paieškai ir pateikti vartotojams taip, kad svetainės ar jos puslapių turinys atitiktų raktinius užklausos žodžius. Gerai paieškos sitemoms optimizuotą svetainę paieška iškels į aukščiausią poziciją, o Jūs savo ruožtu sulauksite svetainės lankytojų, t.y. potencialių klientų. Tai ilgalaikė ir viena patikimiausių netiesioginės reklamos formų internete.

Kontaktai