Kuo SEO yra naudingas tinklalapiams?Kuo yra naudingas seo?

seo kaina
Jau senokai praėjo laikai, kai prisireikus kokios nors paslaugos ar prekės, pirmiausia atsiversdavome skelbimų skiltį laikraštyje. Galbūt daug kas laikraščių išvis nebeskaito, o visos reikalingos informacijos ieškome internete. Vesdami reikiamus žodžius į paieškos laukelį ir akimirksniu išvysdami rezultatus ne visada susimąstome, kiek daug darbo kažkas įdeda, kad ta informacija mus taip lengvai pasiektų.

Norint, kad reklama neštų ir naudą, prieš daugelį metų žmonės skelbimus dėjo į laikraščius, žurnalus, televiziją. Tačiau šie laikai praėjo, o dabar yra laikas inovacijoms – reklamai internete. SEO – paieškos optimizavimas internete. Kalbant paprasčiau, SEO paslaugos suteikia Jums galimybę būti pirmiems paieškoje pagal raktinius žodžius tokiose naršyklėse kaip Google, Bing ar Yahoo. Tačiau vienas, bet labai svarbus aspektas – priklauso nuo to, kaip atlikta ši funkcija. Jeigu į tai investuosite daugiau pinigų, negu investuoja Jūsų srities konkurentai, turėsite geresnį rezultatą – vesdami dažniausiai naudojamus raktažodžius susijusius su Jūsų internetiniu puslapiu, populiariose naršyklėse galite užimti aukštas vietas. O tai padės Jums pasiekti Jūsų norimą tikslą – prikviesti kuo didesnį klientų srautą.

Optimizavimas paieškos sistemoms jau senokai tapo neatsiejama internetinių puslapių kūrimo dalimi. Šią paslaugą teikia daugybė profesionalių įmonių, o internete apstu įvairių patarimų ir instrukcijų, kaip kuo efektyviau pasinaudoti šiuo metodu.

Kalbant paprastai, tai yra būdas savo internetinį puslapį ir jame pateikiamą informaciją padaryti lengviau prieinamą tokioms paieškos sistemoms kaip Google, Yahoo ar Bing.

Būtent raktažodžių pirmiausia ir ieško paieškos sistemos, atsijodamos atsitiktinai pavartotus žodžius.
Kuo profesionaliau ir sklandžiau atliktos SEO procedūros, tuo labiau tikėtina, kad internetinis puslapis atsidurs pirmajame paieškos rezultatų puslapyje. Taigi,  laimi abi pusės: vartotojas gali greičiau ir efektyviau surasti reikiamą informaciją, o internetinio puslapio kūrėjas – pasiekti tikslinę auditoriją.

Search Engine Optimization – tai tinklalapio sutvarkymas taip, kad jis užimtų aukštas pozicijas internetinėse paieškose ir taip pritrauktų lankytojų srautą. Aukštos pozicijos svetainei garantuoja ypač kokybišką lankytojų srautą, kuris ieško būtent Jūsų paslaugų ar prekių. Dėl to šis reklamos būdas yra efektyvesnis už kitus tradicinius reklamos būdus


Nuo ko priklauso SEO kaina?

seo kaina
Kuo jis didesnis ir unikalesnis, tuo lengviau pasiekti aukščiausias pozicijas. Tai svarbu, norint tapti savo rinkos lyderiu. SEO – „search engine optimization“ – terminas, apibūdinantis interneto svetainių optimizavimą tokioms paieškos sistemoms kaip Google (dažniausiai naudojamai), Bing ir kitoms. Padeda internetinių svetainių kūrėjams populiarinti bei pateikti savo puslapį kaip vieną iš pirmųjų pateiktų rezultatų paieškos sistemose, kuomet klientai renkasi organinę paiešką.

Kuriant SEO yra svarbu raktažodžiai, kurie padeda paieškos įrenginiams rasti tinkamus ir atitinkančius rezultatus pagal paiešką žodžius. Yra pagrindiniai trys aspektai, lemiantys jog tekstas bus pastebėtas paieškos sistemos robotukų: puslapio turinio atitikimas bei kokybė, nuolatinis atnaujinimas ir sąsajos su kitais internetiniais puslapiais.

Tad kokia turėtų būti SEO kaina? Ji privalo būti apskaičiuota išsiaiškinant tam tikrus tinklalapio aspektus. Pirmiausia, raktažodžių paklausa – ar tie žodžiai tiksliai atitinka kliento paieškos tikslą. Tuomet kaina priklauso nuo konversijos koeficiento – kiek iš visų apsilankiusių žmonių tinklalapyje įvykdė pirkimą ar Jūsų iškeltą tikslą jiems. Taip pat viena iš kainos sudedamųjų – CTR (click trough rate) – svetainės apslankymų, reklamos paspaudimų skaičius. Ir paskutinis žingsnis nustatant kainą – klientų galutinio veiksmo įvykdymo vidutinio pelno apskaičiavimas.

Nors daugelis žmonių turi informacijos apie tai, kas yra SEO, kokie yra šio proceso privalumai ir kaip jis atliekamas, tikrai ne visi supranta, nuo ko priklauso šių paslaugų kaina. Reikia pabrėžti, jog kiekvienu atveju už šią paslaugą gali tekti mokėti skirtingo dydžio sumas, tačiau galima išskirti keletą veiksnių, kurie turi įtakos šios paslaugos kainai. 1. Raktažodžių kiekis. Tai vienas svarbiausių veiksnių, nuo kurio priklauso optimizacijos kaina. Šio optimizavimo proceso neįmanoma atlikti nenaudojant raktažodžių. Kuo daugiau šių raktažodžių bus naudojama, tuo brangiau kainuos paslauga. Na, o tiems, kuriuos domina, kiek šių raktažodžių turi būti panaudojama optimizacijos metu, galima atsakyti, jog tai yra individualus kiekvieno užsakovo sprendimas: kai kuriais atvejai pakanka kelių raktažodžių, kai kuriais – prireikia net keliasdešimties. 2. Raktažodžių konkurencija. Šį faktorių įtakoja tinklapių „stiprumas“ užimančiu aukščiausias pozicijas. Kitaip sakant, koks darbų kiekis reikalingas, norint pasiekti užsibrėžto tikslo. 3. Optimizuojamas tinklapis. Optimizuojamo tinklapio apimtis, turinio kiekis bei unikalumas. Kuo jis didesnis ir unikalesnis, tuo lengviau pasiekti aukščiausias pozicijas. Tai svarbu, norint tapti savo rinkos lyderiu.

Ar Google seo laiko spamu?

seo spamas

Šiandien SEO tekstai yra išplitę interneto platybėse. Tačiau nemažai daliai žmonių, kurie domisi jų nauda ir galimomis grėsmėmis, kyla klausimas – ar Google laiko tai spamu? Išanalizavus Google paieškos rezultatus, į šį klausimą galima atsakyti neigiamai.

Google paieškoje įvedus trumpinį „SEO“ yra pateikiami įvairūs pasiūlymai dėl tekstų ir straipsnių rašymo paslaugų, patarimai, kaip teisingai juos parašyti. Tačiau pats apibrėžimas nėra siejamas su spamu, t. y. šlamštu. Įvedus paieškoje „SEO SPAMAS“ Lietuvių kalba nėra rodomi jokie rezultatai, o anglų kalba surenkant „SEO SPAM“ taip pat nerandamos tiesioginės sąsajos.

Visgi, tyrinėjant SEO, kaip spamo, ir Google santykį atrandamas vienas, tačiau labai svarbus aspektas – tekstai ir straipsniai yra griežtai kontroliuojami Google bendrovės. Tai galėtų būti laikomas spamu tuo atveju, jeigu kūrėjas įdėtų į tekstą ar straipsnį taip vadinamų „spaminių nuorodų“. Tokiu atveju Google Spam atradimo sistema tiesiog pašalina puslapį iš paieškos sistemos, o kūrėjas gauna nuobaudą, kurios panaikinimo procesas yra pakankamai sudėtingas. Taigi reikėtų labai atsargiai ir atidžiai atrinkti nuorodas, naudojamas internetiniame puslapyje.

Atsakymas yra “NE”. Tai tiesiog padeda Jūsų svetainei pakilti į aukštesnes pozicijas pagal Jums reikalingas užklausas.

Google pirmiausia yra paieškos sistema ir stengiasi vartotojui pateikti kuo tikslesnę jo užklausą atitinkančią informaciją. Optimizacija pagerina svetainės pateikiamos informacijos atitikimą paieškos sistemų standartams. Mes nekeliame svetainės, prekiaujančios kosmetika pagal užklausą “sex” ar panašiai. Todėl seo tik padeda svetainei, pagal joje esantį turinį, atitikti Google standartus.


SEO išskirtinumas

seo išskirtinumas
Reklama ir kontaktai socialiniuose tinkluose, patraukli ir įdomi svetainė ar reklaminis baneris ne vienam verslininkui atrodo vieninteliai būdai susipažinti su klientu internete. Bet ar pagalvojote, kaip kitaip jį „pakviesti į svečius“? Kaip priversti jį apsilankyti Jūsų svetainėje? Pasirinkti Jūsų siūlomą prekę? Būtent čia ir atsiskleidžia SEO išskirtinumas.

Šios paslaugos suteikia galimybę gana greitai, už priimtiną kainą ir efektyviai didinti lankytojų srautus savo internetinėje svetainėje. Kodėl? Optimizuotą svetainę lengviau ras tikslinė auditorija – jūsų potencialūs klientai. Vartotojas, spustelėjęs nuorodą ir radęs įdomų turinį, patogiai išdėstytą, reikalingą, lengvai randamą ir srtuktūruotą informaciją, patenkins savo lūkesčius. Tai skatins apsilankyti dar kartą – ir taip jūs susikursite lojalų klientą.

Optimizuoti savo svetainę paieškos sistemoms galite savarankiškai, tačiau tik nuosekliai dirbantys profesionalai gebės tinkamai atlikti optimizaciją, įvykdę Jūsų svetainės ir rinkos analizę, optimizavę svetainės turinį bei nuolat stebėdami Jūsų svetainės pozicionavimą paieškos rezultatuose.


Kam reikalingas SEO?

seo reikalingumas
Jeigu prekė nereklamuojama ir niekam nežinoma, jos niekas nenupirks. Panaši taisyklė galioja ir interneto svetainei – neužtenka vien ją sukurti ir tikėtis, jog lankytojai ją atras savaime. Aukštiems svetainės ar konkrečių straipsnių reitingams paieškos sistemoje būtina sumaniai pavartoti raktinius žodžius, o tam pasitarnauja SEO – interneto svetainių optimizavimo paieškos sistemoms procesas.

SEO tekstai nuo įprastinių straipsnių interneto portaluose skiriasi keletu pagrindinių aspektų. Pirma, tekstai kuriami pasirinktų svarbiausių raktinių žodžiu pagrindu. Jei tai padaryta taisyklingai, vartotojui paieškos sistemoje įvedus norimus žodžius, paieškos sistema jį nukreips būtent į Jūsų svetainę. Taip Jūsų informacija taps geriau prieinama, o šiais principais nesivadovaujančius „konkurentus“ paliksite n-tame paieškos sistemos puslapyje.

Antra, tokie tekstai yra trumpesni už įprastinius straipsnius. Vis dėlto, būtų klaidinga manyti, kad geriems reitingams pakaks tinkamo raktinių žodžių kratinio. Tekstas pirmiausia rašomas žmonėms, todėl turi būti rišlus ir lengvai skaitomas. Pasistengus, abu minėtus aspektus įmanoma suderinti.

Viena tikrai aišku – verta skirti laiko kokybiškam ir sumaniai sudėliotam svetainės turiniui bei optimizavimo procesui. Antraip pastangos pritraukti svetainės lankytojų nepateisins vilčių, kaip ir neišsipildys svajonės Jūsų svetainei atsirasti pirmajame paieškos sistemos rezultatų puslapyje.

Kas trukdo SEO atlikimui?

seo atlikimas
Turite puikią interneto svetainę, bet nesulaukiate norimo kiekio apsilankymų? Norite pritraukti daugiau lankytojų? O gal tik susikūrėte savo elektroninę svetainę, bet nežinote kaip paversti ją konkurencinga? Jei bent į vieną iš šių klausimų atsakėte teigiamai, jums reikalingos optimizacijos paslaugos, kuras atlieka tikri šios srities specialistai.
Tačiau kaip ir kiekviename darbe gali atsirasti trukdžių. Kas gi trukdo?

Pirmiausiai tai trukdyti gali patirties bei žinių stoka, jei bandote optimizuoti savo svetainę patys. Nesakome, kad tai neįmanoma, tačiau neretai nutinka, kad tik sugaištama daug brangaus laiko, rezultato nepasiekiama ir galiausiai vis vien kreipiamasi į specialistus.

Atlikimui gali trukdyti ir neprofesionaliai parengta Jūsų svetainė. Vienas paprastų pavyzdžių – paslėpti raktiniai žodžiai. Pavyzdžiui, juodame fone juodos raidės. Lankytojas jų nemato, tačiau Google tokių metodų netoleruoja. Jūsų svetinė gali būti išmesta iš paieškos sistemos.

Paslaugoms gali trukdyti neatliktas SEO auditas arba nekokybiškai ir neprofesionaliai atliktas auditas. Būtent todėl būtina šiam procesui pasirinkti profesionalus ir džiaugtis rezultatais.

Nuo ko priklauso SEO pozicijos?

seo pozicijos
Gyvendami XXI amžiuje kasdien susiduriame su naujosiomis technologijomis, dėl kurių mūsų gyvenimas tampa lengvesnis. Norint susirasti reikiamą informaciją, užtenka tik pasinaudoti internetu, todėl savaime aišku, kad internetas tapo vienu iš pagrindinių reklamos šaltinių. Deja didėjanti paklausa nereiškia, jog nėra ir didelės pasiūlos, o konkuruoti su dideliu kiekiu konkurentų ne visada yra lengva.

SEO paslaugos šiais laikais jau nėra naujiena. Verslininkai, siekiantys didinti lankytojų srautus savo interneto svetainėse, investuoja į šias paslaugas.

O nuo ko gi priklauso pozicijos? Tikriausiai nereikia nė sakyti, kad darbo kokybę pirmiausiai lemia žmogiškųjų išteklių žinios ir įgūdžiai. Taip pat pozicijos priklauso nuo vidinės ir išorinės optimizacijos. Kitaip sakant, pozicijos priklauso nuo svetainės reitingo ir populiarumo. Šiuos du aspektus apsprendžia atgalinių nuorodų tinklas – nuorodų kiekis ir kokybė.

Svetainės kodai, programavimo ypatumai taip pat lemia svetainės pozicijas. Taigi, įtakos turi ir visa vidinė svetainės struktūra, programinio kodo atitikimas standartams, net svetainės sparta sąlygoja, kokiose pozicijose paieškos sistemoje atsidurs Jūsų svetainė.


Kam reikalingas SEO auditas?

seo auditas
„Kas iš to SEO audito?“ – skeptiškai klausiate, manydamas, kad ir pats puikiai susidorojate su visais sunkumais, iškylančiais tvarkant interneto svetainę. Vis dėlto smalsumo vedamas ieškote savo įmonės „Google“, įvesdamas su veikla susijusį žodį ar frazę, tačiau nusiviliate neradę jos tarp pirmųjų paieškos rezultatų, nerandate ir pirmojo puslapio apačioje.

Savąją aptinkate kažkelintame puslapyje ir tyliai sau pripažįstate, kad potencialūs klientai greičiausia pasirenka jūsų konkurentus, nes jiems neužtenka valios prisikasti iki nuorodos į jūsų teikiamas paslaugas pristatančią interneto svetainę. Nejučia iškyla klausimai, kodėl taip nutinka, ką darote negerai ir ką turėtumėte pakeisti, kad interneto platybėse išsiveržtumėte į viršų.

Pirmas žingsnis – nuodugniai ir kritiškai išanalizuoti interneto svetainę. Atlikę auditą, gaunate rekomendacijas, kokių priemonių turėtumėte imtis, ir ištaisyti klaidas. Tekstų turinys, antraštės, net ir metaduomenys taps kokybiški, tvarkingi, susieti su vykdoma veikla ir interneto puslapio paskirtimi susijusiais raktažodžiais, padėsiančiais paieškos sistemoms rasti jūsų tinklalapį. Sutvarkę aptiktas programinio kodo spragas užtikrinsite, kad kodas bus suprantamas paieškos sistemoms, o svetainė kilstelėta į pirmąsias pozicijas. Žinoma, labai padeda ir rinkos (po šiuo žodžiu slypi jūsų konkurentai) analizė – ji pasitarnaus padėdama optimizuoti interneto svetainę ir siekiant pralenkti savo varžovus paieškos rezultatų reitinge.

Trumpai tariant, SEO auditas – tiksli Jūsų elektroninės svetainės struktūros, turinio ir kitų rodiklių analizė, siekiant nustatyti jos atitikimą paieškos sistemų keliamiems reikalavimams.


SEO Populiarumas

seo populiarumas
Visame pasaulyje tai įgijo netikėtą mąstą. Tai tapo būdu ne tik reikšti savo nuomonę, mintis, bet ir kurti bendraminčių ratą. Tokiu būdu tai tampa socialiniu reiškiniu, kuris diktuoja ritmą, kryptis ir temas. Šiuolaikiniam žmogui tai yra būdas lengvai gauti koncentruotos informacijos, kurios jis ieško.

Savo konkretumu ir trumpumu SEO tekstai suprantami daugeliui skaitytojų. Patrauklumas atsiskleidžia kūrybiškume, kuriuo turėtų pasižymėti kiekvienas tekstas – mat būtent naujų žodžių, temų pateikimo kampas bei požiūris į aprašomus dalykus, kiekvieną tekstą daro originaliu ir todėl vertu skaitytojo dėmesio. Gal kitame ta pačia tame rašytame tekste, skaitytojas atras, ką nors naujo, ko nepaminėjo ankstesnis autorius?

Šiomis dienomis, kai 24 valandų per parą nebeužtenka, žmogaus dėmesys prie objekto išlaikomas vis trumpiau. Tik susikūrusios internetinės paieškos sistemos nebuvo itin efektyvios dėl paprastos priežasties – jos tiesiog surasdavo vartotojo įvestą žodį bet kokiuose kontekstuose, dažnai niekuo nesusijusiuose su ieškoma informacija. Norint to išvengti, buvo išvystyta raktažodžių sistema – turinį sudarantis kūrėjas paryškina ir paieškai prieinamesnius padaro esminius teksto žodžius. Dabar SEO procesai ištobulinti ir įgiję milžinišką populiarumą.


Seo darbai

seo darbai
Tikriausiai kiekvienas iš mūsų norėdamas įsigyti tam tikrą daiktą ar užsisakyti tam tikrą paslaugą užeina į „Google“ paieškos sistemą. Ši sistema išmeta daugybę puslapių, tačiau žmonės dažniausiai peržiūri tik pirmą paieškos sistemos puslapį visai nekreipdami dėmesio i kitus. SEO padeda užtikrinti, kad tam tikra svetainė paieškoje butų išmetama pirmame puslapyje ir užimtų kuo aukštesnę poziciją. Todėl verslininkai ir naudojasi, nes tai yra paprastas, pigus būdas padaryti savo internetinę svetainę matomą bei pritraukti daug klientų ir, be abejo, gauti daugiau pelno.

SEO darbai reikalauja patirties, kompetencijų. Optimizavimą galite atlikti ir patys, tačiau kokybiškas ir profesionalias paslaugas Jums suteiks tik kompetentingi specialistai, kurių esminė vizitinė kortelė – jau atlikti darbai.

SEO darbai labai naudingi klientui. Ir visiškai nesvarbu, ar tai yra veiklą vykdantis fizinis asmuo, ar juridinis, suteikia galimybę atsidurti pirmose paieškos sistemos pozicijose. O tai garantuoja didesnius lankytojų srautus, pasitikėjimą, gerą įvaizdį.


Per kiek laiko galima atlikti seo?

seo atlikimas
SEO yra neatsiejama marketingo strategijos dalis, kuri padeda reklamuoti verslininkams savo internetines svetaines bei pritraukti daugiau klientų bei verslo partnerių ir sukelti jų pasitikėjimą. Toks būdas padeda vystyti verslą tiek pradedantiesiems, tiek patyrusiems ir įgudusiems verslininkams.

Per kiek laiko galima atlikti SEO pasakyti gana sunku. Priklauso nuo to, kaip sekasi vykdyti kiekvieną šio proceso etapą. Pirmiausia, išsiaiškinus kliento poreikius, tikslus ir galimybes, atliekamas SEO auditas. Atliekant auditą patikrinama, kurias Jūsų svetainės turinio, struktūros dalis reikėtų tobulinti, kad pagerėtų svetainės reitingavimas paieškos sistemose. Auditas atskleidžia ką reikia keisti ir būtent kaip reikia keisti, kad paieškos sistemos Jūsų internetinę svetainę reitinguotų ženkliai geriau, o ją pasiektų tikslinė auditorija.

Pats optimizavimo procesas susideda iš išorinės optimizacijos ir vidinės optimizacijos. Kartais, siekiant sutaupyti, pasirenkama viena iš šių optimizacijų, tačiau reikia pastebėti, jog siekiant gerų rezultatų, būtinos jos abi.
Taigi, rezultatus išvysite po kelių savaičių ar net mėnesių. Tačiau tai  ilgalaikė investicija, todėl verta laukti.


Seo versle

seo versle
Šiais laikais yra sunku įsivaizduoti verslo įmonę, kuri neturėtų savo internetinio puslapio. Sparti technologijų plėtra lėmė tai, kad šiandien vystyti verslą galima ir neišeinant iš namų, o tiesiog internete. Tačiau sukurti internetinį puslapį nepakanka, kad asmenys jame lankytųsi. Tam, kad kuo daugiau asmenų apsilankytų internetinėje svetainėje ir susidomėtų verslininkų teikiamomis paslaugomis, reikia įdėti pastangų. Vienas iš būdų pritraukti daugiau lankytojų į savo internetinį puslapį yra paieškos sistemų optimizavimas.

Kalbant apie naudą verslui, verta paminėti, kad tai padeda pritraukti ne tik daugiau potencialių klientų, tačiau ir verslo partnerių, kurie turi tam tikrų idėjų dėl bendrų projektų. Taigi, verslo partnerių dėmesys taip pat padeda gauti įmonei daugiau pelno, nes įmonei dirbant kartu su verslo partneriais pavyksta gauti didesnę apyvartą. Dėl to įmonė turi būti dėkinga būtent SEO, nes jo dėka įmonė gauna daugiau dėmesio iš kitų asmenų, o tai lemia didėjantį pelną.

Yra svarbu ir tai, kad tinklalapis, užimantis pirmąsias pozicijas paieškos sistemoje, sukelia daugiau lankytojų pasitikėjimo, kadangi lankytojams atrodo, kad būtent šio tinklalapio savininkas teikia kokybiškiausias paslaugas.


Seo rezultatai

seo rezultatai
Jei į „Google“ paiešką įvedęs Jūsų veiklos sferai tinkamus raktinius žodžius vartotojas ras Jūsų svetainę 2-ame ar 3-iame paieškos rezultatų puslapyje… Na, tai tikriausiai nežinantis, ko ieško vartotojas. Skubantis ir konkretus interneto naršytojas paspaus vieną pirmųjų paieškos rezultatų.

Rezultatų eiliškumas priklauso nuo to, kaip gerai Jūsų svetainė optimizuota paieškos sistemoms. Tai panašu į „Google AdWords“ reklamą; skirtumas tas, kad optimizavus svetainę paieškos rezultatuose nebus nurodyta, kad tai reklaminis skelbimas, į kurį ieškantieji patikimų rezultatų žvelgia įtariai ir neretai ignoruoja.

O kokie SEO rezultatai? Šį klausimą atgal užduos ne vienas direktorius ar vadybininkas paklaustas, ar jo svetainė optimizuota paieškos sistemoms. Search Engine Optimization yra būdas pritaikyti Jūsų svetainę paieškai ir pateikti vartotojams taip, kad svetainės ar jos puslapių turinys atitiktų raktinius užklausos žodžius. Gerai paieškos sitemoms optimizuotą svetainę paieška iškels į aukščiausią poziciją, o Jūs savo ruožtu sulauksite svetainės lankytojų, t.y. potencialių klientų. Tai ilgalaikė ir viena patikimiausių netiesioginės reklamos formų internete.

Kontaktai