Susisiekite: +3706 900 3000

Kodėl jūsų verslui reikia SEO ir kaip tai daryti teisingai?

2019 balandžio 29

Optimizavimas paieškos sistemoms (SEO) yra reikalingas ir svarbus komponentas bet kokiam verslui. Aukštos pozicijos Google ir kitose paieškos sistemų rezultatuose, pritraukia į jūsų svetainę daugiau lankytojų. O daugiau lankytojų reiškia didesnį pelną. Jeigu jūs savo verslui auginti dar nenaudojate SEO, tuomet praleidžiate daugybę galimybių.

Google tikslas yra pateikti kuo aukštesnės kokybės paieškos rezultatus. Jeigu šie rezultatai atitinka lūkesčius, lankytojas kitą kartą paieškoms ir vėl naudosis Google.

SEO pagalba galite optimizuoti savo tinklapį taip, jog Google pasirinks būtent jūsų svetainę rodyti pirmosiose rezultatų pozicijose. Tačiau kaip tą padaryti? Kaip optimizuoti tinklapį, kad pasiektumėte aukščiausius rezultatus?

4 paprastos taisyklės, kurios padės jums pakilti Google paieškoje

Google naudoja daugybę įvairių tinklapių reitingavimo būdų. Jų visų jums žinoti tikrai nereikia, nes net ir patys geriausi SEO specialistai negali žinoti to, kas vyksta tokios korporacijos kaip Google viduje. Kuomet pradedate optimizuoti savo svetainę nuo pradžių, svarbiausi jums turi būti šie keturi dalykai:

1. Pateikite sprendimą

Pasak Google, naudodamiesi paieška, žmonės nori sužinoti, daryti, eiti ar pirkti. Todėl jūsų tinklapis turėtų atsižvelgti į lankytojų poreikius ir pasiūlyti konkretų sprendimą. Pavyzdžiui, jeigu žmogus ieško ir nori sužinoti ką nors apie tai, su kuo yra susijęs jūsų verslas, jūsų tinklapyje turėtų būti toks puslapis, kuris pateiktų atsakymą į to žmogaus klausimą. Taip pat jeigu žmogus nori nusipirkti tai, ką jūs parduodate, jam turėtų būti lengva rasti tą prekę ar paslaugą jūsų puslapyje.

Trumpai tariant – jūsų tinklapyje turėtų būti sukurti atskiri puslapiai, kurie spręstų atskirus lankytojų klausimus. Nesudėkite visko į vieną vietą. Kiekvienai temai, prekei ar paslaugai sukurkite atskirus puslapius savo tinklapyje. O svarbiausia – kurkite tokį turinį, kuris būtų geresnis nei jūsų konkurentų.

2. Optimizuokite savo tinklapį taip, kad juo būtų lengva naudotis

Teigiama vartotojų patirtis naudojantis jūsų tinklapiu, yra vienas svarbiausių faktorių sėkmingam verslui. Net jei ir sukursite labai gerą turinį, tai nepadės jūsų pozicijoms Google paieškoje, jeigu to turinio negalės rasti jūsų tinklapio lankytojas. Paprašykite draugų ar kolegų pagalbos. Paprašykite jų surasti konkretų puslapį jūsų tinklapyje ar atlikti tam tikrą veiksmą (užsiregistruoti, užpildyti kontaktų formą ir pan.). Vėliau išsiaiškinkite ar jiems buvo lengva tai padaryti? Kokie keblumai iškilo bandant atlikti vieną ar kitą veiksmą? Užsirašykite jų komentarus ir, atsižvelgę į juos, padarykite atitinkamus pakeitimus.

Taipogi įsitikinkite, jog jūsų puslapis yra lengvai pasiekiamas per išmaniuosius įrenginius. Daugiau nei pusė visų tinklapių peržiūrų bus atliktos per išmanųjį telefoną. Jeigu jūsų tinklapis nėra pritaikytas mobiliesiems įrenginiams, jūs prarasite daugybę klientų.

SEO pokyčiai versle

3. Ištaisykite technines klaidas

Net jei jūsų tinklapis atrodo gerai iš lankytojo pusės, jame vis vien gali būti nepastebimų klaidų, kurios trukdys paieškos sistemų robotams indeksuoti jūsų svetainės puslapius. Pavyzdžiui, neteisingai nustatytas http būsenos kodas, gali neigiamai paveikti jūsų svetainės pozicijas paieškos sistemose.

Tačiau tai tik vienas iš daugybės techninių dalykų, galinčių daryti įtaką jūsų puslapio pozicijoms. Kad nustatytumėte visas klaidas, turėtumėte kreiptis į SEO paslaugas teikiančią agentūrą, kuri atliks jūsų svetainės auditą ir pateiks klaidų, rastų jūsų svetainėje, sąrašą. Taipogi galite naudoti nemokamus SEO audito įrankius internete, tokius kaip Google Lighthouse.

4. Gaukite nuorodų iš kitų tinklapių

Kuomet kituose tinklapiuose yra įdedama jūsų svetainės nuoroda, Google tai yra signalas, jog jūs esate autoritetingas šaltinis. Kuo daugiau kokybiškų tinklapių įsidės jūsų nuorodą, tuo aukštesni bus jūsų pozicijų rezultatai. Nuorodų kokybė yra žymiai svarbesnė nei kiekybė. Kokybiška nuoroda iš populiaraus ir lankomo tinklaraščio jūsų svetainei bus dešimt kartų naudingesnė, nei iš automatiškai sugeneruotų ar pigių SEO straipsnių.

Pradėkite jau dabar

Kuo anksčiau pradėsite optimizuoti savo svetainę, tuo greičiau galėsite džiaugtis pirmaisiais rezultatais. Tačiau atsiminkite, jog SEO nėra procesas, kuris įgyvendinamas per vieną naktį. Dažniausiai prireikia bent kelių mėnesių, o kai kuriais atvejais net ir visų metų, kad būtų pasiektas norimas rezultatas. Sėkmės! Na, o jeigu susidursite su problemomis – žinote kur kreiptis.

Atgal

Kontaktai

Telefono nr.: +3706 900 3000

El.p.: enternet@enternet.lt

www.enternet.lt

Mus rasite

Oficialūs google parneriai