2024 metų spalio mėnesio Google atnaujinimai bei naujienos
2024 lapkričio 7SEO komandos vadovas – Marius Mirončikas.
Spalio mėnesį didelių naujienų iš Google algoritmo pokyčių pusės nepasirodė, bet pagal SEOgrafo duomenis mėnuo buvo pakankamai aktyvus. Vos kelios dienos buvo „mėlynos“, tai yra pokytis tuo metu nebuvo didelis. Dauguma dienų nusidažė geltona spalva, kas reiškia vidutinį pokytį. Na ir mėnesio pradžioje buvo viena raudona diena, fiksuojanti didelį pokytį paieškoje.
Kaip ir minėjome, oficialių Google pakeitimų nebuvo, bet tikėtina mažesnių atnaujinimų turėjo būti, kurių pasitaiko nuolatos.
Šio mėnesio straipsnyje aptarsime Google naujienas bei tai kas susiję su paieška. Tikimės, jog tai bus aktualu ir Jums.
ChatGPT žengia dar vieną žingsnį arčiau paieškos variklio
Spalio 31 dieną ChatGPT pristatė naujovę – ChatGPT search. Jeigu anksčiau atsakymai buvo pateikiame ne iš tuo metu egzistuojančių šaltinių, bet iš duombazės su mažesne informacijos aprėptimi. Tai nuo šiol įjungus šią funkciją galima gauti rezultatą kaip iš gyvo paieškos variklio su šaltinių sąrašu.
Be to, su papildomu plėtiniu Chrome naršyklėje, galima ChatGPT Search padaryti kaip standartinę paieškos sistemą. Tad Google paieškos varikliui tai dar vienas tiesioginis konkurentas. Šioje vietoje sveikinimai visiems, nes dabartinės Google pozicijos neatrodo sveikai konkurencingoje rinkoje. Tikiu, jog tai leis pasitempti tiek Google, tiek kitiems žaidėjams, na, o visoje šioje situacijoje turėtų laimėti galutinis lankytojas.
Naujos Google tinklalaidės
Šį mėnesį turime net tris Google tinklalaides (83-ią, 84-ą ir 85-ą epizodus). Temos: 1) kaip užtikrinamas Google paieškos veikimas (SRE komandos komentarai), 2) Google Doodles (Google logotipo šmaikštūs paveikslėliai susieti su švente ar panašiai) 3) Vartotojų patirties tyrimai (UXR).
Pirmoje temoje Google SRE komanda aptaria savo vaidmenis, nuolatinį stebėjimą bei sudėtinga incidentų valdymo procesą. Dalijasi įžvalgomis, kaip komanda ruošiasi renginiams, kurie pritrauks daug srauto į paieškos variklį (pvz. pasaulio futbolo čempionatas). Kaip testuojamos sistemos.
Antra tema (84 epizodas) – šmaikštūs Google logotipai, kurių tikslas suteikti malonių potyrių lankytojams paieškoje. Kalbama apie tai kaip kuriami jie, kaip atrodo planavimo etapas. Pasakojama kodėl tai reikalinga ir kaip į tai įsitraukia bendruomenė. Taip pat, užsimenama ir apie įvairesnes smagesnes paieškos funkcijas, kurios galimos tik su specifinėmis paieškomis.
Trečia tema (85 epizodas) – vartotojo patirties tyrimai (UXR). Epizode apibrėžiama UXR nauda, galimybės, kokie metodai taikomi ir kaip svarbu tirti vartotojų patirtis.
Visi šie, bet ir kiti, epizodai anglų kalba:
https://www.youtube.com/@GoogleSearchCentral/videos
Google pašalina vieną iš paieškos atvaizdavimo būdų
Paieškoje buvo įmanoma pamatyti paiešką paieškoje. Tai yra, Google paieškoje, tarp rezultatų gali atrasti ir kitas paieškos laukelis, kurį užpildžius esi nukreipiamas į konkretaus tinklapio paiešką. Vienas iš pavyzdžių, jeigu dar skaitote šią naujieną iki lapkričio 21-os, „pinterest“. Parašykite į paiešką šį prekės ženklą ir pamatysite kaip tai atrodo. Būtent nuo lapkričio 21 dienos toks atvaizdavimas bus panaikintas. Priežastis – sumažėjęs tokio funkcionalumo naudojimas.
Google plečia atsiliepimų apie elektroninę parduotuvę geografiją
Šiuo metu atsiliepimai apie elektroninę parduotuvę buvo atvaizduojami Jungtinių Amerikos Valstijų Rinkoje. Tai yra paieškoje papildomai buvo atvaizduojamas atsiliepimų kiekis ir žvaigždučių kiekis. Na ir buvo galima spustelėjus nukeliauti į atsiliepimus. Šis pakeitimas plečia savo geografiją ir bus atvaizduojamas kitose angliškai kalbančiose rinkose: Kanadoje, Jungtinėje Karalystėje, Australijoje bei Indijoje.
Matomai, turint gerą praktiką ten – šis pakeitimas bus plečiamas ir toliau.
Plačiau apie elektroninės parduotuvės atsiliepimus anglų kalba galite rasti šiuo šaltiniu:
https://support.google.com/merchants/answer/190657
Google flights skrydžių paieškos įrankio naujovė
Šia naujiena norėjome pasidalinti su Jumis, nes tikime, jog ji gali būti aktuali daugeliui. Google flights įrankis, kurio pagalba galima surasti pigesnių skrydžių, šiuo metu turi naują skiltį – „cheaptest“, tai yra skiltis „Pigiausia“. Tad kviečiu išmėginti ir surasti savo svajonių atostogų pigiausius bilietus.
Tiek šiam kartui, linkime neprarasti ūpo tamsiausiuose mėnesiuose bei ruoštis juodajam penktadieniui! Be to, priminimas, kad Kalėdos jau arti, tad galite pradėti ruošti ir dovanas. Linkėjimai ir gero bei sėkmingo lapkričio.