Susisiekite: +3706 900 3000

2024 metų gegužės mėnesio Google atnaujinimai bei naujienos

2024 birželio 5 2024 geguzės google atnaujinimai naujienos 4

SEO komandos vadovas – Marius Mirončikas.

Paskutinis pavasario mėnuo tiesiog sprogo nuo naujienų apie nutekintus duomenis iš Google, kokius duomenis Google renka ir kaip jie struktūriškai pasiskirsto. Tad visumoje neturime skaičiavimo, bet žinome renkamų duomenų pavadinimus, išduodančius, kokia informacija Google paieškos varikliui yra svarbi. Ši naujiena tiesiog užgožė kelis atnaujinimus ir sutrikusią paiešką gegužės pabaigoje. Toliau straipsnyje apžvelgsime atnaujinimus ir pateiksime daugiau įžvalgų iš nutekintų duomenų.

Gegužės mėnesio Google atnaujinimai

Kovo mėnesio algoritmo atnaujinimų tekste buvome rašę, jog gegužės 5 dieną planuojamas atnaujinimas, kuris palies tuos, kurie naudojasi Google spragomis ir savo turinį reklamuoja per aukštos reputacijos tinklapius. Ištrauka iš straipsnio:

„Kaip pavyzdys – stiprus universiteto tinklapis, patalpintų turinį apie kriptovaliutas. Tikėtina tai jam leistų turėti konkurencinį pranašumą dėl savo teigiamos reputacijos ir taip turėti pakankamai stiprias pozicijas. Google šią problemą mato ir bandys spręsti. Tai yra, jeigu pats tinklapis nėra per daug susijęs su ta tema ir išvis su komercine veikla, tai tokiu atveju tokį turinį palaikytų šlamštu. Šiuo metu yra duotas terminas – gegužės 5 diena su siekiu tinklapių savininkams tokius dalykus susitvarkyti.“

 

Apie šio atnaujinimo startą patvirtino ir Google atstovas X.com.Vienintelis keistas dalykas, jog prie oficialių pokyčių lentelės, šio pokyčio taip ir nebuvo. Na, o jeigu trumpai, kokią problemą tai sprendžia? Jeigu esate stiprus portalas – turite nelygias starto pozicijas su kitais portalais tam tikruose komerciniuose raktažodžiuose. Kaip pavyzdys – nuolaidų kodai domenams ar kažkas panašaus. Jeigu nuo to didelis portalas gauna ir komercinės naudos – jis suinteresuotas tokį puslapį turėti, nors realybėje pridėtinės vertės lankytojui nesukuria. Tad dabartiniu atveju dideliems, patikimiems portalams nebėra lengvesnių sąlygų pasiekti rezultatų. Visi yra lygūs ir vėlgi visiems galioja sąlyga sukurti kuo daugiau pridėtinės vertės lankytojui.

2024 geguzės google atnaujinimai naujienos 2Google atsakymams pagaliau naudojamas ir dirbtinis intelektas (kol kas tik JAV)

Jungtinėse Amerikos Valstijose nuo gegužės vidurio Google aktyviau žengia į paiešką su dirbtiniu intelektu. Tiek mobilioje versijoje, tiek kompiuterinėje, Google pateiks ne tik puslapius, kurie galėtų atsakyti į pateiktą užklausą, bet ir bendrai apibendrins rezultatus ir pateiks savo atsakymą iš jų. Tiesa, ne visose užklausose bus naudojamas dirbtinis intelektas, tik ten, kur anot Google jis gali pagelbėti lankytojui atsakant į jo užklausą.

Kol kas tai liečia tik JAV gyventojus ir pateikiančius užklausas anglų kalba, bet netolimoje ateityje tai palies ir kitus paieškos variklio naudotojus.

Kokiose srityse dirbtinis intelektas atsiskleis?

 • Pateikiant atsakymus į kompleksinius klausimus (reikalaujančius kelių paieškų, o dabar užteks vienos);
 • Agreguos paieškos rezultatus pagal kelis lygius (pvz.: sporto klubai ir nutolę iki 30 min. nuo manęs);
 • Paieškos variklis gebės pateikti preliminarius planus (pvz.: 3 dienų mitybos planas grupei. Paieškoje bus galima tą planą turėti, koreguoti);
 • Dirbtinis intelektas gebės grupuoti paieškos rezultatus (pvz.: restoranus pagal tematiką ar pan.);

Plačiau apie tai anglų kalba skaitykite čia.

2024 geguzės google atnaujinimai naujienos 3

Nutekinta Google renkamų duomenų informacija

Pirmiausia, reikėtų suprasti, kad buvo nutekintas programos kodas, per kurį Google traukdavo reikalingą informaciją ir padėdavo ją ten kur galėtų naudoti. Tad visumoje, nutekėjo kodas kokie duomenys iš Google pusės yra renkami. Daugiausia tai susiję su paieška, bet yra ir nesusijusių elementų (vaizdo įrašai, asistentas ir pan.).

Kaip kodas nutekėjo?

Google vidinė sistema kopijavo tai ką kita vidinė sistema kode turėjo. Na ir ta kopija netyčia pasidarė viešai prieinama prie kliento bibliotekos. Būtent šitą dokumentaciją nusiurbė išorinis automatinis robotas (jis turėjo tokią teisę, nes tai buvo viešai prieinama). Vėliau tai buvo tvarkoma, bet jau kas pateko į internetą – to nebesugrąžinsi. Na ir ši informacija taip pat sėkmingai pasiekė SEO bendruomenę.

Kokio dydžio tai dokumentas?

2596 moduliai(dokumentai/failai) ir daugiau nei 14 000 paminėtų atributų juose.

2024 geguzės google atnaujinimai naujienos

Ką sužinojome?

Iš tiesų suprasti viso algoritmo nepavyks, bet jį ženkliai geriau pažinti – tikrai galėsime. Kadangi failų galybė – prireiks nemažai laiko surasti, ką slepia šis dokumentų rinkinys, tačiau jau ir dabar yra įdomių atradimų:

 1. Google naudoja Chrome, kaip įrankį, kuris renka duomenis ir gauna statistiką iš jo;
 2. Paspaudimai – vieni iš svarbiausių kriterijų reitinguojant projektą;
 3. Renkami duomenys apie gerus ir blogus paspaudimus, išbūtą laiką ir pan.;
 4. Egzistuoja blogos išorinės nuorodos;
 5. Google seka ne tik išorines nuorodas, bet ir paminėjimus, asociacijas ir panašiai;
 6. Google naudoja dirbtinį intelektą įvertinti kiek pastangų buvo įdėta į straipsnį/turinį;
 7. Google renka duomenis ir išskiria kas į kokias temas gali atsakyti (specializuoja projektus);
 8. Google renka duomenis apie talpinimo senumą;
 9. Puslapių pakeitimai saugomi (tik 20 naujausių pakeitimų);
 10. Autoriai turi savo reitingavimą;

Tai tik dalis įžvalgų, kurios be gilaus supratimo kažin ar pagelbės. Tad kviečiu gilintis, domėtis, atrasti kažką naujo. Pagrindinių šaltinių sąrašas ir kitos naudingos nuorodos, susijusios su nutekintu Google dokumentu (anglų kalba) gali būti pasiekiamos čia.

Kaip tai keis mūsų darbus?

Iš esmės galime pasidžiaugti, kad didelių pokyčių mūsų darbų kryptyje nebus, nes didelę daugumą patvirtinimų spėjome iš anksčiau, bet tam tikri dalykai tikrai keisis. Išskirčiau autorių svarbą, būtinybę atnaujinti turinį, įdėti daugiau pastangų jam kuriant, specializacijos svarbą.

Atgal

Kontaktai

Telefono nr.: +3706 900 3000

El.p.: enternet@enternet.lt

www.enternet.lt

Mus rasite

Oficialūs google parneriai