Susisiekite: +3706 900 3000

2024 metų birželio mėnesio Google atnaujinimai bei naujienos

2024 liepos 9 Google atnaujinimai ir naujienos birželis 2024

SEO komandos vadovas – Marius Mirončikas.

 

Šis mėnuo dvejopas. Pirmoje pusėje vyko didžiuliai svyravimai, kurių jau senai nefiksavo mūsų įrankis – SEOgrafas. Antroje pusėje, kuomet jau viskas atrodė, jog nurimo, buvo pranešta (06-20) apie dar vieną Google atnaujinimą, kuris orientuotas į šlamšto šalinimą. Atnaujinimas nebuvo toks milžiniškas ir birželio 27 dieną buvo pilnai išleistas. SEOgrafas tuo tarpu rodė netgi mažesnius nei įprasta svyravimus. Tad atrodo, jog veiksmo netrūko, bet rinkoje jaučiasi atostogų jausmas ir SEO bendruomenė dažniau traukia į paplūdimius, o ne prie darbų. Tad trumpai apie šio mėnesio naujoves ir atnaujinimus.

Google atnaujinimas skirtas mažinti šlamštui paieškoje (2024 birželis)

Google atnaujinimo tikslas paprastas – kuo daugiau aukšto ir pridėtinę vertę kuriančio turinio bei kuo mažiau mažos vertės turinio dar kitaip vadinamo – šlamšto ar liaudiškai SPAMo. Taigi į ką tai nutaikyta? Į portalus, kurie:

  • Automatiškai generuoja turinį, kuris orientuotas tik į organinį augimą ar srautą;
  • Į portalus, kurie perka ar parduoda nuorodas;
  • Turi itin prastą turinį, kuris dubliuojasi ar neatsako į užklausą;
  • Manipuliuoja rezultatu, kad galėtų nuvesti į kitą nuorodą ar kitaip gauti naudos iš lankytojo apsilankymo;

Atnaujinimas pilnai išleistas ir panašu, kad tai nėra pabaiga. Google ir toliau siekia šioje srityje dirbti ir gerinti savo paslaugos kokybę. Lietuvoje didelių pokyčių nematyti, tad laukiame kaip tai paveiks mūsų rinką.

2024 metų birželio mėnesio Google atnaujinimai bei naujienos

Nuo liepos 5 dienos Google pilnai pereina prie mobilios versijos indeksavimo

Ši naujiena labiau ne naujiena, bet pasirodo sistemos visiškai pilnai nedirbo tik ant mobilių, kaip anksčiau buvo pranešta. Pasirodo buvo dar maža dalis projektų, kurie buvo vertinami ir iš stalinių kompiuterių pusės. Dėl savo projektų nesijaudinkite, nes tikėtina, kad Google jau senų seniausiai skenuoja mobiliąją versiją. Tad tai daugiau simbolinė riba, jog Google pilnai sistemas perorientuoja į mobiliuosius įrenginius. 

Galimybė pažymėti grąžinimo politiką organizacijos lygiu

Dar viena papildoma opcija, kuri leidžia lanksčiau žymėti struktūrinius duomenis. Anksčiau grąžinimo politiką buvo galima žymėti produkto lygiu. Nuo birželio, galima ir portalo lygiu. Plačiau apie šį žymėjimą ir kaip tai daryti (anglų kalba) galite paskaityti čia.

Dar vienas epizodas iš Google „Office hours“

Puikus turinys, kuomet Google atsakinėja į konkrečius užduotus klausimus. Keli iš jų buvo susiję su dirbtinio intelekto turiniu, bet visumoje klausimai pakankamai adekvatūs ir įdomūs. Žinoma, Google iš savo pusės atsakymus muilina, bet tarp eilučių tikrai galima gauti geros informacijos. Tad kviečiame susipažinti (informacija anglų kalba) čia.

Gražių orų atostogaujantiems ir puikios nuotaikos, kurie atostogų vis dar laukiate! Linkėjimai nuo EnterNet kolektyvo!

 

Norite būti labiau matomi Google paieškoje? Tuomet jums reikalingos SEO paslaugos! Susisiekime ir pabendraukime jau šiandien!

Atgal

Kontaktai

Telefono nr.: +3706 900 3000

El.p.: enternet@enternet.lt

www.enternet.lt

Mus rasite

Oficialūs google parneriai