Susisiekite: +3706 900 3000

2024 metų balandžio mėnesio Google atnaujinimai bei naujienos

2024 gegužės 9 google atnaujinimai bei naujienos 2024 balandis 5

Balandžio mėnesį pasibaigė kovo mėnesio pradžioje išleistas Google branduolio atnaujinimas, kuris savo mastu buvo priskiriamas prie didesnių. Taip pat Google giriasi, kad jiems pavyko net 45 % sumažinti atvaizdavimą neoriginalaus turinio, kuris šmiruodavo Google rezultatuose. Panašu, kad tarp jų galėjo pasitaikyti ir normalių verslų, kurie nukentėjo. (Vieni, kurie skelbiasi – įmonė Tuta. Jie pateikė skundą dėl staiga 90 % nukritusio srauto Europos Sąjungos techniniam reguliatoriui. Kuo tai baigsis pamatysim ateityje.)

Prie naujovių galime paminėti ir tai, jog anksčiau dažnai minėti naudingo turinio atnaujinimai yra integruoti į Google branduolį, tad jų naujieji atnaujinimai vyks tik bendrai po branduolio atnaujinimų vėliava.

Na ir trečioji dalis naujovių yra susijusi su Core Web Vitals parametrais (tinklapio svarbiausiais parametrais). Jeigu anksčiau interaktyvumą nusakydavo FID matas (First input delay – pirmos sąveikos laikas), tai dabar įį pakeičia INP (Interaction to next paint). Tai yra vidutinis sąveikos laikas į lankytojo veiksmą. Parametrų tikslas nusakyti, ar tinklapis reaguoja į lankytojo atliekamus veiksmus ir neerzina lankytojo. Kuo vidutinė reikšmė ilgesnė – tuo lankytoją labiau erzins būti toje svetainėje, nes paspaudus ant kiekvieno elemento teks ilgiau laukti. Tad natūralu, jog tinklapio savininkai, kaip ir Google, suinteresuoti, kad lankytojui svetainė būtų kuo patogesnė ir nesukeltų nepatogių jausmų.

Papildoma informacija apie naudingo turinio vertinimą iš Google

Google yra pateikęs dažniausiai užduodamus klausimus susijusius su šia tema. Tad dalinamės keliais iš jų, kurie gali būti įdomūs:

google atnaujinimai bei naujienos 2024 balandis 2

Ar Google naudingą turinį vertina puslapio lygiu ar tinklapio?

Google atsako, jog daugiausia sistemos pritaikytos turiniui įvertinti puslapio lygiu, bet yra signalų, kurie yra vertinami tinklapio lygiu.

Ar Google paieškoje galiu tikėtis geresnių rezultatų, jeigu iš tinklapio pašalinsiu nenaudingą turinį?

Google teigia, jog daugiausia sistemos paremtos puslapio lygiu, bet jeigu tinklapyje yra tikrai nenormaliai daug nenaudingo turinio, tai gali lemti kito turinio prastesnius rezultatus. Tad šalinimas nenaudingo turinio gali vesti prie geresnių rezultatų.

Jeigu aš pašalinau nenaudingą turinį, ar man reikia laukti kito branduolio atnaujinimo, kad matyčiau pakeitimus?

Google atsakymas: Nėra aiškaus laiko kada būtų galima tikėtis pozicijų pokyčio. Sistemos keičiasi nuolat, pozicijos svyruoja taip pat dėl daug faktorių.

Google Search Console srauto mažėjimo priežastys

Google paruošė straipsnį, kurio metu apžvelgė pagrindines priežastis, kurios gali lemti srauto mažėjimą. Kelias iš jų norime priminti ir Jums.

1 atvejis – srautas per itin trumpą laiką išlakstė į nulį arba arti jo

Galimos priežastys: algoritmo atnaujinimas, saugos spragos, Jūsų turinys laikomas kaip šlamštas.

2 atvejis – srautas palaipsniui mažėja ir artėja prie nulio

Galimos priežastys: grubios techninės problemos (Google nepasiekia tinklapio, tinklapis uždarytas nuo indeksavimo ar pan.)

3 atvejis – srautas šiek tiek sumažėjo

Galimos priežastys: rinkos svyravimai, puslapių dingimai, tam tikros techninės klaidos ir pan. Tokiu atveju reikia daryti didesnį tyrimą.

google atnaujinimai bei naujienos 2024 balandis 1

Ką papildomai verta peržiūrėti norint suprasti situaciją?

Peržiūrėkite, kurie puslapiai buvo paveikti, palyginkite laikotarpius (gal tai yra tik sezoniškumas), peržvelkite skirtingus paieškos būdus, šalis, įrenginius. Neužmirškite peržvelgti ir vidutinės pozicijos pokyčių. Jeigu vis dar nėra aišku – kreipkitės į mus, pagelbėsime kuo galėsime.

Plačiau apie tai anglų kalba galite paskaityti čia.

Google Search Console naujovės valdant prieigas prie paskyros

Atsiranda papildomos galimybės valdyti paskyras savininkui. Na ir esant poreikiui jas pašalinti. Didžiausias skirtumas atsiranda toje vietoje, kad galima šalinti „leidimus“ (en. Tokens), kurie suteikiami norint patvirtinti, jog esi savininkas.

Google pastebėjo, kad laikui bėgant dažnai būna išduodami keli leidimai (savotiški raštai/žetonai), kurių įkėlimas į svetainę, domeną – patvirtina, kad esi savininkas. Dabartiniu atveju atsiranda galimybė savininkui juos šalinti.

Daugiau apie šį pokytį (anglų kalbą) skaitykite čia.

 

Geros gegužės!

Atgal

Kontaktai

Telefono nr.: +3706 900 3000

El.p.: enternet@enternet.lt

www.enternet.lt

Mus rasite

Oficialūs google parneriai